Wielu osobom hula hop kojarzy się z zabawami z czasów dzieciństwa, jednak od wielu lat hula hop plasuje się jako jeden z popularniejszych przyrządów do ćwiczeń, który z powodzeniem można wykorzystać w warunkach domowych.
Treningi z obręczą stały się niezwykle popularne ponieważ pomagają wymodelować talię, rozbić tkankę tłuszczową w okolicy brzucha i bioder, pomagając tym samym pozbyć się niechcianych centymetrów. Na rynku można znaleźć kilka jego wersji, m.in. hula hop z wypustkami które wzmocni mięśnie brzucha i pomoże w walce z cellulitem.
Jak kręcić hula hop?
Kluczowe jest wypracowanie odpowiedniej techniki polegającej na przenoszeniu ciężaru ciała z jednaj, na drugą stronę.
Przed rozpoczęciem ćwiczeń należy stanąć prosto w lekkim rozkroku, uginając delikatnie kolana. Obręcz umieszczona na wysokości talii powinna dotykać pleców. Następnie należy wprawić obręcz w ruch, jednocześnie poruszając biodrami i balansując ciężarem ciała.
Dla wielu osób okazuje się pomocne delikatne wysunięcie jednej nogi do przodu, co ułatwia płynne przechodzenie z jednej na drugą stronę.
Warto spróbować kręcić hula hop w rytm ulubionej muzyki, co sprawi że trening stanie się jeszcze przyjemniejszy.
Kręcenie hula hop – efekty
Przy regularnych treningach z hula hop na efekty nie trzeba długo czekać. 60 minutowy trening z wykorzystaniem hula hop z wypustkami to około 300 spalonych kalorii.
Regularne treningi pomogą pozbyć się boczków, wysmuklić biodra i nogi oraz wymodelować talię. Ponadto, kręcenie hula hop ujędrnia i uelastycznia skórę oraz pomaga pozbyć się cellulitu. Hula hop ma także pozytywny wpływ na korygowanie wad postawy, pomaga wzmocnić kręgosłup i mięśnie brzucha, które odpowiadają za utrzymanie prostej sylwetki.
Rodzaje hula hop
Przed przystąpieniem do treningów warto zastanowić się nad wyborem odpowiedniego sprzętu. Na rynku są dostępne trzy rodzaje hula hop:
Hula hop plastikowe
wersja podstawowa, często służąca jako zabawka dla dzieci. Treningi z wykorzystaniem tego typu obręczy większości osobom nie przyniosą zadawalających efektów.
Hula hop obciążone
waga takiej obręczy waha się między 1 kg a 2 kg, dzięki czemu pomaga wzmocnić mięśnie brzucha i pleców, wysmuklić talię i zgubić zbędne kilogramy w szybkim tempie.
Hula hop z wypustkami
dedykowane osobom, które posiadają już doświadczenie w kręceniu obręczą. Masujące wypustki pobudzają mięśnie do intensywniejszej pracy i wzmacniają mięśnie. Jednak używając hula hop z wypustami trzeba uważać na obicia i powstające siniaki. Gdy ćwiczenia przynoszą ból, należy zaprzestać treningów.
Kręcenie hula hop
Treningi z hula hop może wykonywać każdy i jak w przypadku każdego treningu ważna jest systematyka. Na początek warto zacząć od krótkich, 20 minutowych sesji, stopniowo wydłużając je o 5-10 minut.
Kręcić można wszędzie, w domu, w parku, na siłowni. Wiele osób czyta książki podczas treningów z hula hop lub ogląda ulubione seriale.
Po miesiącu regularnych treningów można zwiększyć obciążenie obręczy lub zmniejszyć jej obwód, tym samym sprawiając, że trening będzie bardziej wymagający.