Piękna pościel 3D

Pościel 3D to stosunkowo nowy trend w aranżacji sypialni, jednak dzięki ciekawemu wzornictwu i dużej efektywności grono jej wielbicieli ciągle się powiększa. Sypialnia często staje się miejscem, w którym nie tylko śpimy, ale również odpoczywamy, relaksujemy się czytając i oglądając filmy, a nawet pracujemy. Zadbanie o odpowiednią estetykę tak ważnej przestrzeni to krok w stronę poprawy samopoczucia i uniknięcia nudnej monotonii. Co więcej, nowa pościel to stosunkowo niedrogi pomysł na zmianę aranżacji.

Co to jest pościel 3D?

Wiele osób niezorientowanych w aktualnych trendach aranżacji wnętrz może zastanawiać się, co to jest pościel 3D. Pod tą nazwą kryje się bielizna pościelowa ozdobiona nadrukiem grafiki, która stwarza iluzję trójwymiarowości. Rozwój technologii druku pozwala obecnie nie tylko na przenoszenie dowolnego zdjęcia czy rysunku na materiał, ale również na wierne odwzorowanie najdrobniejszych elementów wzoru, intensywności kolorów oraz ich cieniowania. Dzięki tak zaawansowanej technice z łatwością można uzyskać pożądany efekt trzech wymiarów, który chętnie wykorzystywany jest przez projektantów wnętrz oraz producentów elementów domowego wyposażenia.

Nowy wymiar pościeli dla każdego

Trójwymiarowa grafika może wydawać się infantylna i mało elegancka osobom stroniącym od przesadnej efektywności. Niekoniecznie jednak tak musi być. Wszystko zależy od umiejętnie dobranego wzoru, który będzie współgrał z naszymi potrzebami. Do sypialni o minimalistycznym wystroju zawsze można wybrać pościel 3D o drobnym powtarzającym się wzorze, który swoją formą przypomina tradycyjne wzornictwo, lub motyw inspirowany malarstwem lub sztuką. Osoby wrażliwe powinny skłaniać się ku stonowanym barwom oraz przyjemnej i delikatnej grafice, pozostawiając efektowne wzory młodszym odbiorcom, którzy lubią bawić się formą. Zabawne wzory są ciekawym pomysłem na prezent dla młodego małżeństwa lub nastolatka.

Odmień swoją sypialnię z głową

Oczywiście przy wyborze pościeli, jak i w przypadku innych zakupów, nie jest wskazane ślepe podążanie za modą. Przemyślany i rozsądny zakup będzie gwarancją zadowolenia, a przecież to właśnie satysfakcja jest kluczowa podczas zakupów elementów wyposażenia wnętrz. O czym należy pamiętać przy wyborze pościeli z efektem trójwymiarowości?

Design – decydując się na wybór trójwymiarowego wzoru warto wziąć pod uwagę nie tylko jego urodę, ale również wystrój sypialni i własne upodobania. W małej przestrzeni intensywna lub duża grafika może wydawać się przytłaczająca, co przyniesie efekt odwrotny do zamierzonego – zamiast odpoczynku doświadczymy zmęczenia. Ważna jest również intensywność światła. Małą i ciemną przestrzeń lepiej rozświetlić jaśniejszym i bardziej delikatnym wzorem, pozostawiając intensywne kolory do sypialni dobrze nasłonecznionych i o większym metrażu.

Jakość – pościele 3D jak każdy inny produkt mogą być produkowane z materiałów różnej jakości. Ma to wpływ na komfort snu, wygodę, ale także na trwałość samej pościeli. Dlatego dokonując zakupu lepiej zdecydować się na pościel wysokiej jakości z naturalnych materiałów, które zapewnią zdrowy sen i nie będą problematyczne podczas prania. Warto pamiętać, że intensywność koloru jest jednym z kluczowych elementów atrakcyjności trójwymiarowego obrazu. Pościel słabej jakości po kilku praniach wyblaknie, co znacznie skróci jej żywotność.

Odpowiednio dobrany rozmiar – aby pościel dobrze służyła i nie ulegała zniszczeniu należy ją odpowiednio dobrać do rozmiaru posiadanych już poduszek i kołdry. Na szczęście pościele 3D występują w pełnej rozmiarówce. Można zatem zakupić zarówno pojedynczy komplety dla jednej osoby, jak i zestaw dla pary. Idealnie dobrany rozmiar ma znaczenie również w odbiorze wizualnym. Zbyt duża lub za mała poszwa może deformować zdjęcie, co negatywnie wpłynie na wrażenia estetyczne.

Prawidłowe użytkowanie – na utratę kolorów wpływ ma również właściwy proces prania i suszenia. Choć pościel 3D zasadniczo nie różni się od pozostałej bielizny pościelowej, warto w tym przypadku uczciwie przestrzegać zaleceń producenta. Niewskazane jest również używanie środków wybielających oraz suszenie pościeli na ostrym słońcu, które może wypalić intensywne kolory grafiki.

Różnorodność wzorów i bogata kolorystyka

Jak wspomnieliśmy, trójwymiarowa pościel to łatwy i niedrogi sposób na odświeżenie wizerunku sypialni, przełamanie rutyny, a także gotowy pomysł na prezent. Ze względu na brak ograniczeń w wyborze odpowiedniej grafiki na nadruk wybór wzorów pościeli trójwymiarowej jest naprawdę imponujący. Mniej przekonani do takiego designu tradycjonaliści mogą wybrać jeden z delikatniejszych kwiatowych lub geometrycznych wzorów, które stwarzają iluzję głębi przestrzeni, lub jasną pościel z pojedynczym elementem w centralnej części poszwy na kołdrę. Dla bardziej wymagających powstają spektakularne realistyczne grafiki przedstawiające zwierzęta, przestrzeń miejską, w tym zabytki architektoniczne, oraz motywy związane z motoryzacją i sportem.

Fascynujący świat dziecięcego pokoju

Osobną kategorię stanowią pościele 3D dla najmłodszych. Tu wybór odpowiedniego wzoru to jak podróż do krainy fantazji. Obok grafik zbliżonych do kompletów przeznaczonych dla dorosłych, czyli przede wszystkim psów, kotów i dzikich zwierząt, pojawiają się motywy nawiązujące do gier komputerowych, techniki, zabawek, piłki nożnej czy kosmosu. Design dla dzieci to jednak głównie świat baśni i odwzorowanie postaci oraz scen z popularnych filmów rysunkowych. Zarówno dziewczynki jak i chłopcy będą zachwyceni tak unikalną pościelą. Wśród najbardziej popularnych wzorów znaleźć można piratów, dinozaury, wróżki, bohaterów literackich oraz filmowych, a także baśniowe krajobrazy. Tak atrakcyjna pościel z pewnością uprzyjemni kładzenie się do snu nawet największym wieczornym maruderom.

Dodaj komentarz