Jeśli jesteś lub planujesz zostać rodzicem to obiecuję ci, że prędzej czy później będziesz musiał kupić rower dla dziecka. Postaramy się w sposób prosty i jasny wytłumaczyć ci na co zwrócić uwagę i czym się kierować przy zakupie takiego roweru i jeśli doczytasz ten tekst do końca to będziesz uzbrojony w wiedzę niezbędną do zakupu do takiego roweru. Wiedz, że jestem z ciebie dumny, że dokładasz starań aby kupić produkt porządny i świadomie wybrany a nie pierwszy lepszy który zalega na sklepowej półce.

Pierwszy rower jest krytycznym wyborem dla dziecka, to jaki rower wybierzemy zadecyduje czy dziecko będzie unikać roweru i bać się na nim jeździć czy też rower stanie się jego nowym przyjacielem i kompanem każdego spaceru. Wielu handlarzy zrobi wszystko aby wcisnąć wam to co dobrze się sprzedaje, to czego mają dużo czy też to co nie może im zejść (wielu sprzedawców nie potrafi oprzeć się okazji gdy na półce leży stary produkt który traci na wartości gdy do sklepu nagle wchodzi klient któremu można wmówić, że właśnie tego potrzebuje). Słuchajcie się sprzedawcy ale odróbcie lekcje i wiedzcie czy wam nie wciska ciemnoty! Wybranie odpowiedniego roweru jest kluczowe dla osiągnięcia sukcesu i szczęścia dziecka.

 

ROWER DLA DZIECKA

OD 1 DO 3 LAT:

 

Decydując się na pierwszy rower powinniśmy szukać rowerów trójkołowych dla najmłodszych. Taki rower pozwoli opanować utrzymanie równowagi w pozycji siedzącej jednocześnie skręcając. Rowerki trójkołowe są świetnym wyborem z tego względu, że większość dzieci bardzo szybko uczy się poruszać na nim.

Jako następny rower dla dziecka w tej grupie wiekowej (ok. 2 lat)  można wybrać rowerek biegowy który już jest typowym jednośladem pozbawionym układu napędowego. Dzięki temu dziecko przenosi umiejętność odpychania się nogami i skręcania w trakcie jazdy z poprzedniego rowerka jednocześnie ćwicząc równowagę i koordynację na nowym rowerze.

 

OD 3 DO 6 LAT:

 

W tej grupie wiekowej powinniśmy już szukać roweru z z napędem. Kolejnym etapem rozwoju dziecka na rowerze będzie dodanie czynności pedałowania podczas jazdy. Jest to jeden z najtrudniejszych elementów nauki jazdy na rowerze (w głównej mierze spowodowany strachem). Dla dziecka w tym wieku powiniśmy szukać roweru na kołach między 12 a 16 calami.

Przy wyborze większych kół dokonamy zakupu na większy okres ale musimy być świadomi tego, że nasze dzięcko będzie się uczyć jazdy na większym rowerze co może być dla niego dodatkowo stresujące. Wraz z postępami dziecka podnosimy kółeczka boczne coraz wyżej i wyżej wywołując większy prześwit i wymuszając większą pracę nad równowagą od dziecka. Pamiętaj, że rower dla dziecka powinien być odpowiedniego rozmiaru pozwalającego mu na bezpieczną naukę!

OD 6 DO 12 LAT:

 

Rowery w tej kategorii są już z reguły pełnoprawnymi rowerami. Często wyposażone w przerzutki oraz dwa hamulce nadają się już do normalnej codziennej zabawy i wycieczek z rodzicami po leśnych ścieżkach. Przy takim rowerze szukamy już roweru z kołami między 20 a 24 calami. Przy wyborze kierujemy się głównie wzrostem i budową dziecka. Należy unikać dużych rowerów na kołach 26 calowych ponieważ dziecko na za dużym rowerze może stwarzać zagrożenie dla siebie jak i dla innych.

Pamiętajmy, że rower dla dziecka ma być głównie źródłem zabawy i świetnie spędzonego czasu dlatego bierzmy pod uwagę rozmiar roweru i przede wszystkim bezpieczeństwo dziecka. Przy zakupie roweru nie wolno zapomnieć o zakupie ochraniacze dla naszej pociechy a w ostateczności samego kasku!! Teraz już wiesz jak kupić rower dla dziecka.

0/5 (0 Reviews)
Ten wpis został umieszczony w Warsztat.

Dodaj komentarz

Twój adres email nie zostanie opublikowany. Pola, których wypełnienie jest wymagane, są oznaczone symbolem *