Historia CycleCross

W błędzie jest ten który uważa wyścigi przełajowe za młody sport. Jego tradycje sięgają końca XIX wieku. Posiłkując się wikipedia.org historii początków tego sportu jest wiele jednak najpopularniejszą jest ta która mówi, że kolarze poza sezonem wyścigów urozmaicali sobie w ten sposób treningi oraz oczekiwanie na rozpoczęcie sezonu.

Wyścigi przełajowe polegały wtedy na wyścigu do wskazanego punktu najczęściej innego miasta, nazywano je „Steeple chase” czyli pościg do wieży kościelny(w tamtych czasach były to najwyższe punktu orientacyjne w miastach). Zawodnicy mieli jak najszybciej dotrzeć do wskazanego miasta wybierając trasę samodzielnie. Mogli ją skracać przez pola, ogrodzenia w skrócie mogli obrać każdą drogę która ich zdaniem była najkrótsza.

Celem takich wyścigów były treningi które były czymś całkowicie innym niż klasyczne wyścigi na asfalcie. Dodatkowo jazda w grząskim terenie gdzie ciężko zachować pęd wpływały pozytywnie na kondycje w sezonie. Z racji, że wyścigi odbywały się w okresie zimowym wymuszano sekcje biegowe aby dostarczyć ciepłą krew do stóp a także jako trening dodatkowych partii mięśniowych.

Accent

Accent jest Polską marką o ponad 12 letniej tradycji. Od zawsze produkowali produkty w przystępnych cenach cieszące się ciepłym przyjęciem przez rowerzystów. Od lat określani są jako doskonałą równowagę pomiędzy jakością a ceną.

To co sprawia, że marka Accent cieszy się taką popularnością to fakt, że firma tworzona jest przez  aktywnych rowerzystów.

Accent CX-One

Accent CX-ONE to konstrukcja w/w marki stworzona do wygrywania w Cyclecrossie ale i do weekendowych ataków zdala od asfaltu. Zależnie od potrzeb oferta Accenta została rozbudowana o kompletne rowery, frame sety, ramy i widelce z serii CX-ONE. Wszystko w aluminium lub Carbornie.

0/5 (0 Reviews)

Dodaj komentarz

Twój adres email nie zostanie opublikowany. Pola, których wypełnienie jest wymagane, są oznaczone symbolem *