Rowery Dirt / Street

Wyświetlanie jednego wyniku

-3%
5 299,00  5 140,03 

Efektowne akrobacje na murkach, schodach czy poręczach możliwe są jedynie przy wykorzystaniu specjalnie przystosowanego do tego sprzętu. Rowery Dirt oraz Street pozwalają na wykonywanie ewolucji powietrznych zarówno na ulicy, jak i w skateparkach.

Rower Dirt

W ofercie sklepu Biketopia znaleźć można rowery Dirt, przeznaczone do uprawiania takich dyscyplin sportowych jak dirt, street oraz 4Cross. Konstrukcja Dirta opiera się na połączeniu roweru górskiego z BMX-em, dzięki czemu możliwe jest wykonywanie ewolucji powietrznych, efektownych skoków na hopkach, zwanych dirtami oraz jazda po infrastrukturze miejskiej: schodach, murkach, poręczach czy chodnikach. Rowery te posiadają tylko przednią amortyzację w granicach skoku 80-100 mm oraz jeden tylni hamulec, choć niekiedy rower nie ma ich w ogóle. Rama roweru wykonana jest ze stali chromowo-molibdenowej lub aluminium wzmocnionego, dzięki czemu cała konstrukcja jest bardzo lekka i możliwe jest wykonywanie akrobacji. Większość modeli wyposażona jest w napęd single speed oraz jedną, tylną przerzutkę. Co więcej, sprzedawane przez sklep Biketopia Rowery Dirt, posiadają dosyć grubą oponę oraz łagodny bieżnik.

Rowery Street

Dostępny w ofercie sklepu rower Street również przeznaczony jest do miejskiej jazdy akrobacyjnej. Rowery Street są zazwyczaj pozbawione amortyzatorów, lecz jeśli zostały zastosowane, charakteryzują się maksymalnie 100 mm skoku. Niekiedy zamiast amortyzatora montuje się sztywne widelce. Ze względu na zastosowany w ramie materiał, aluminium lub stal chromowo-molibdenową, rowery te cechuje duża wytrzymałość oraz lekkość. Co więcej, ze względu na duże obciążenia, rama wymaga zastosowania wielu wzmocnień. Rowery Streetowe wykorzystywane są w przestrzeni miejskiej: w parkach, na ulicach oraz street parkach. Służą do wykonywania trików, które ze względu na możliwości sprzętu, są mniej efektowne, lecz trudniejsze do wykonania. Ze względu na użytkowanie sprzętu do wykonywania skoków oraz akrobacji, rowery ulegają dużej eksploatacji.