Rowery Downhill / Freeride

Nie znaleziono produktów, których szukasz.

Rowery Downhillowe

Rowery Downhill to jednoślady do najcięższych zastosowań. Rowery z tej kategorii służą do ścigania się w trudnych warunkach oraz jazdy w najtrudniejszym terenie. Mogą odstawać na podjazdach ale nie mają sobie równych na zjazdach.

Jeśli szukasz roweru który zniesie praktycznie wszystko, będzie świetnie zachowywał się podczas skoków oraz będzie łykał kamienie wielkości telewizorów jak nierówności w kostce brukowej to jest to rower właśnie dla ciebie.

Czym Jest Downhill

Jest to dyscyplina sportowa kwalifikująca się do grupy kolarstwa grawitacyjnego, która polega na indywidualnym pokonywaniu specjalnej trasy wyznaczonej na zboczu góry. Miejsce zawodnika w rankingu określane jest na podstawie uzyskanego czasu przejazdu.

Profesjonalnym zawodnikom przejazd trasy na poziomie Światowym zajmuje średnio od 2 do 5 minut zależnie od skomplikowania technicznego jak i szybkich segmentów.

Forma zawodów jest zbliżona do zjazdu narciarskiego. Zawodnicy pojedynczo wypuszczani są na trasę gdzie wykonują opomiarowany przejazd.

Rower Downhillowy

Cechy budowy Roweru Zjazdowego

Rowery zjazdowe to sprzęt którego zadaniem jest jak najszybsze pokonanie skomplikowanej i trudnej technicznie trasy rowerowej. Dlatego drogą ewolucji i ciągłego rozwoju dzisiejsze rowery downhillowe całkowicie nie przypominają tych które były uważane za rowery do dh 15 lat temu.

Rower zjazdowy cechuje zawieszenie przedniego i tylnego koło o skoku w granicach 200mm oraz dwu półkowym przednim amortyzatorze który zwiększoną wagę nadrabia lepszą pracą i większą sztywnością, co poprawia zachowywanie się roweru na trudnych i nierównych odcinkach przy pokonywaniu z dużą prędkością.

Tarcze hamulcowe najczęściej występują w rozmiarze 203 mm. Opony w trudnych warunkach pogodowych mogą sięgać nawet 3 cali grubości. Jak już wcześniej wspomniałem, zadaniem rowerów zjazdowych jest jak najszybsze pokonanie trasy zjazdowej, te rowery mają tylko jedno zadanie, mają być piekielnie szybkie podczas zjeżdżania z góry. Nikt tutaj nie patrzy na słabą efektywność pedałowania czy utrudnione podjeżdżanie ze względu na skok i czułość zawieszenia.

Film pokazujący jeden z legendarnych już przejazdów w historii Downhillu