Rowery Enduro / All Mountain

Wyświetlanie wszystkich 11 wyników


Rower Enduro

Dynamiczne zjazdy podczas górskich wypraw dla niejednego stanowią najlepszą część wyprawy. Sprzęt, wykorzystywany do zjazdów, musi być wyposażony w niezbędne amortyzatory oraz mocne hamulce hydrauliczne, które stanowią podstawowe wyposażenie roweru Enduro. W założeniach konstrukcyjnych, rowery Enduro znajdujące się w ofercie sklepu Biketopia, zostały zaprojektowane podobnie jak rowery Downhillowe (DH). Rowery posiadają masywną ramę oraz koła o rozmiarze 26" lub 27,5" z szerokimi oponami oraz felgami. Wspomniane hamulce hydrauliczne z dużymi tarczami zapewniają maksymalne bezpieczeństwo na górskich, stromych trasach, pełnych przeszkód w postaci kamieni czy korzeni. Amortyzator roweru posiada skok około 170-180 mm dla koła 26" i około 160 mm dla koła 27,5". Rowery Enduro zostały stworzone na naturalne trasy złożone z podjazdów i zjazdów. Z tego powodu rama roweru została wykonana z lekkich komponentów, aby prowadzenie roweru był proste na całej zaplanowanej trasie.

Rower All Mountain

Kolejnym produktem, znajdującym się w ofercie sklepu Biketopia, są rowery All Mountain, przeznaczone na różnorodne trasy. Wszechstronność wykorzystania roweru sprawia, że model ten zyskuje coraz większą popularność wśród miłośników jazdy na rowerze. Rowery All Mountain posiadają podwójną amortyzację, oscylującą za poziomie skoku 120-140 mm w zależności od rozmiaru koła. Zastosowana w rowerze amortyzacja ma możliwość całkowitej lub częściowej blokady. Co więcej, w sytuacji stromych podjazdów, przednia amortyzacja może ulec skróceniu. Przyjmowana na rowerze pozycja jest wygodna, dzięki czemu rower nadaje się zarówno na górskie szlaki jak i maratony XC.

Strome ścieżki i wysokie góry wymagają zastosowania odpowiedniego sprzętu. Wybierając się w trudną trasę niezbędny okazuje się solidny rower wyprawowy, który sprawdzi się w najcięższych warunkach. Każdy, kto nie boi się długich podjazdów, jazdy po kamieniach i korzeniach oraz stromych zjazdów powinien bliżej przyjrzeć się rowerom Enduro i All Mountain, dostępnych w naszym sklepie.