Jaki rowerek biegowy dla 3 latka?

Dziecko trzyletnie jest już większe i ma o wiele lepszą koordynację ruchową. Rower biegowy dla takiego malucha również powinien być masywniejszy, by utrzymać jego wagę. Może też posiadać dodatkowe akcesoria, które uatrakcyjnią jazdę na nim.

Młodsze dziecko powinno skupić się tylko i wyłącznie na opanowaniu balansu ciała i zachowaniu równowagi, dlatego lepiej nie wyposażać rowerka w rzeczy, które odciągną jego uwagę. Natomiast trzylatek powinien mieć już na tyle opanowaną jazdę na rowerze biegowym, że dodatki w postaci dzwonka lub hamulców uatrakcyjnią zabawę, a nie przyczynią się to rozproszenia jego koncentracji.

Pamiętajmy też o odpowiedniej wielkości kół. Koła w rowerze biegowym nie mogą być zbyt duże, gdyż będzie się on wtedy ciężko prowadził. Dla trzylatków zaleca się maksymalną wielkość kół wynoszącą 12 cali. W miarę rozwoju dziecka, naturalną koleją rzeczy jest przejście z roweru biegowego na tradycyjny – z pedałami. Jest to zalecane w okolicach piątego roku życia.

Wcześniejsza przygoda z rowerkiem biegowym na pewno sprawi, że przejście to będzie dla dziecka mniej stresujące i bardziej płynne. Opisane powyżej kwestie to jednak nie wszystkie istotne elementy, które należy wziąć pod uwagę, gdy dokonujemy zakupu rowerka biegowego. Teraz przeanalizujmy, jaki rowerek biegowy będzie najlepszym wyborem i na co jeszcze należy zwrócić uwagę?