Rowery enduro – najlepszy wybór w kategorii rowerów górskich

Rowery enduro — najlepszy wybór w kategorii rowerów górskich

Potrzebujesz roweru na trudne i wymagające trasy? W takim razie rowery enduro to coś dla Ciebie! Doskonale sprawdzają się do jazdy po stromych zjazdach pełnych kamieni i nierówności. Zobacz, jak wybrać najlepszy rower enduro i dowiedz się, dlaczego musi być to Evil Bikes!

Jazda po nierównym terenie, leśnych trasach, górskich przeszkodach to prawdziwa frajda. Podczas takich tras nie można się nudzić, ponieważ musisz być na nich nieustannie maksymalnie skupiony. Wystarczy przecież chwila nieuwagi, by mogło się to skończyć nieprzyjemnie. Dlatego właśnie w świecie kolarskim mówi się, że podstawą są jednak umiejętności, a dopiero na drugim miejscu znajduje się rower. Nie zmienia to jednak faktu, że to na czym jeździsz, ma ogromne znaczenie. I to nie tylko ze względu na Twój komfort, ale i bezpieczeństwo. Rowery enduro zostały stworzone do agresywnej jazdy po górskich terenach. Dlatego właśnie są tak chętnie wybierane przez entuzjastów takich właśnie tras. Zobacz, jaki enduro MTB wybrać. 

Rower enduro — dlaczego warto? 

Zastanawiasz się, czy rower enduro spełni wszystkie Twoje wymagania i dobrze sprawdzi się na trasach, które planujesz przejechać? To zależy, czego właściwie oczekujesz. Jeśli lubisz wielogodzinne wypady w górskie trasy, jazdę bezdrożami, a w tym także bardzo trudnym i zróżnicowanym terenem, to nie musisz mieć właściwie żadnych wątpliwości. Rowery enduro powstały bowiem właśnie z myślą o takich użytkownikach. 

Można śmiało stwierdzić, że rowery enduro, to rowery do zadań specjalnych. Znoszą one bardzo duże obciążenie, a dzięki odpowiedniej amortyzacji, nawet przy trudnych i mocno kamienistych trasach pozwalają na zachowanie komfortu i bezpieczeństwa jazdy. Warto podkreślić też, że modele enduro doskonale zdają egzamin zarówno przy jeździe pod górę, jak i przy stromych zjazdach. 

Na co zwrócić uwagę przy wyborze roweru enduro? 

Kupno roweru to wcale nie taka prosta sprawa. W końcu, aby zapewniał maksymalnie bezpieczną i wygodną jazdę, musi być idealnie dopasowany do potrzeb osoby, która będzie na nim jeździć. Dlatego też wybierając rower enduro dla siebie, musisz zwrócić uwagę na naprawdę wiele parametrów i detali. Naprawdę warto, bo to pozwoli Ci cieszyć się jego niezawodnością. 

Przy wyborze roweru enduro, tak samo zresztą, jak w przypadku innych rowerów, musisz zwrócić uwagę na szerokość i rozmiar koła. W przypadku modeli górskich najczęściej zaleca się koła o wielkości 27,5 lub 29 cali. Takie też zazwyczaj proponują producenci. Niezwykle istotny jest także kąt główki ramy. W przypadku rowerów enduro powinno to być 65 stopni. Taka wartość to gwarancja stabilności, a tym samym pewności prowadzenia. 

Gdy będziesz przeglądać rowery, zwróć też uwagę na ich wagę. Przeważnie modele takie mają od 12 do 16 kg. Im mniej będzie jednak ważył rower, tym łatwiejsza będzie jazda na stromych podjazdach, więc w zakresie wygody jest to dość istotne. 

Jaki rower enduro będzie najlepszy? 

W sklepach znajdziesz bardzo duży wybór rowerów enduro. Wśród nich dostępne są produkty wielu różnych producentów. Jednak w przypadku jednośladów MTB, bezkonkurencyjna, jeśli chodzi o właściwie wszystkie kwestie, jest firma Evil Bikes. Marka ta wykorzystuje przy produkcji materiały najwyższej jakości oraz najnowsze technologie, dzięki którym sprzęt nie ma sobie równych. Najlepszym na to dowodem jest fakt, że producent obejmuje ramy wszystkich swoich rowerów dożywotnią gwarancją. A do tego wszystkiego Evil Bikes to także fenomenalny design. Ich rowery to dosłownie dzieła sztuki!