Jak odkręcić pedały w Rowerze

Ten poradnik wyjaśni jak odkręcić pedały w rowerze.

Krok 1. Do odkręcenia pedałów w rowerze będziemy potrzebować płaskiego klucza 15 mm ewentualnie imbusa 6 mm lub 8 mm (niektóre pedały rowerowe posiadają gniazdo imbusowe od wewnętrznej strony korby).

Krok 2. Jeśli przed założeniem pedałów nie nasmarowałeś gwintu żadnym smarem to będziesz potrzebować jakiegoś penetratora typu WD-40. Zaaplikuj wd-40 od wewnętrznej strony korby i daj mu trochę czasu na to aby dał radę spenetrować tą rdzę miedzy gwintem w korbie a osią pedała. Dodatkowo jeśli już uda ci się już ruszyć oś ale idzie to topornie nie przestawaj dozować wd-40 zmniejszy to ryzyko uszkodzenia gwintu w korbie.

Krok 3. Odkręcając pedały najlepiej jakby łańcuch cały czas znajdował się na zębatce, pozwoli ci to na uniknięcie nieprzyjemnych obrażeń podczas pracy. Pamiętaj, że pedały są zaprojektowane w taki sposób aby podczas jazdy samodzielnie się dokręcały, dlatego lewy pedał ma odwrotny gwint (lewy). Więc aby odkręcić lewy pedał należy odkręcać go według wskazówek zegara stojąc przodem do ramienia korby. Najlepszym sposobem na odkręcenie pedałów jest ustawienie korby tak aby napęd stawiał opór w sposób ułatwiający nam odkręcenie pedała (pedał z przodu nie zależnie od strony). Najbezpieczniejszą metodą odkręcenia pedałów jest ułożenie korby w odpowiedniej pozycji założenie klucza na oś pedała a następnie naciśnięcie na klucz nogą  (ułatwi to cały proces oraz zapobiegnie ewentualnemu poranieniu rąk).

Krok 4. Następnie bierzemy się za pedał od strony napędu. Po tej stronie pedał ma normalny gwint i odkręcamy go w kierunku odwrotnym do kierunku obrotu wskazówek zegara stojąc przodem do ramienia korby. jak odkręcić pedały w rowerze. Pamiętaj, żeby dać trochę smaru na gwint podczas zakładania na nowo pedałów ułatwi to następnym razem ściąganie ich oraz uniemożliwi wodzie dostanie się pomiędzy zwoje gwintu. Jeśli podobał ci się ten artykuł to proszę abyś skomentował go poniżej i napisał co twoim zdaniem warto byłoby dodać lub co zmienić. Czekamy również na kolejne propozycję porad technicznych jakie waszym zdaniem byłyby pomocne. Teraz Już wiesz jak odkręcić pedały w rowerze.