Jaki Rower Stacjonarny dla Osoby Otyłej

Pierwsze kroki przy zrzucaniu kilogramów bywają trudne, mierzę się z tym rok w rok po leniwej zimie.

Jedną z pierwszych aktywności za jaką biorę się z reguły jest właśnie rowerek stacjonarny, jednak nigdy nie zastanawiałem się nad dopuszczalną masą ciała na takim urządzeniu, siadałem, jechałem i nie rozwodziłem się nad tym.

Jednak pewnego razy to samo pytanie zadał mi znajomy w stylu „Ej a to nie ma limitu wagi?”.

I początkowo się pośmialiśmy ale po chwili uznaliśmy, że takie pytanie jest jak najbardziej zasadne. A co gorsza na urządzeniu nie udało mi się znaleźć co w moim słowniku oznacza, że na rower można załadować chłopa i 200kg.

Jednak po powrocie do domu postanowiłem zgłębić ten temat aby mieć spokój raz na zawsze.

Quiz na Odchudzanie

Cześć! Sprawdź się i dowiedz jak można przyśpieszyć twoje odchudzanie

Rozpocznij Quiz

Rowerek Stacjonarny a limit wagi

Począwszy od najtańszych modeli a skończywszy na drogim sprzęcie przeznaczonym typowo dla siłowni, waga wachała się między 100kg przy produktach za 300-400zł a skończywszy na limicie rzędu 180kg, jednak należy pamiętać, że takie limity są wartościami przy których producent jest przekonany, że sprzęt będzie używany bezawaryjnie i bezpiecznie. 

Czy to znaczy, że jak przekroczymy limit o 20kg to rozerwiemy całą ramę roweru stacjonarnego? W żadnym wypadku ale też powinniśmy być dalecy od energicznego podskakiwania na takich rowerku.

Wychodzę z założenia, że delikatne przekroczenie takiego limitu raczej nie sprawi, że rower rozpadnie się na 3 części a w tym bałaganie będziemy leżeć my.

Wszystko z głową, a jest to moim zdaniem ważne z tego względu, że każda inicjatywa aktywności fizycznej powinna być z miejsca wspierana i rozpalana, nie potrzebujemy na tym etapie dodatkowego powodu aby nie trenować.

Jak trenować aby Schudnąć

Ważnym jest aby sobie uświadomić, że im osoba bardziej otyła tym szybsze i wyraźniejsze efekty zauważy w krótkim czasie.

Przy zdrowym ciele o normalnych parametrach potrzeba spalić około 7000 kcal aby zrzucić kilogram masy ciała.

W pierwszych 21 dniach treningu polecam rozpocząć od mało intensywnych treningów ale częściej (zamiast jeździć np raz czy dwa razy w tygodniu po 2 godziny) lepiej jest zrobić dwa razy tyle treningów i każdy po godzinie.

Jest to dość pracochłonny sposób treningu jednak mała intensywność ćwiczeń + częste treningi  sprawią, że wyuczymy się tego nawyku.

A po tym będzie już tylko z górki.