Jazda na Rowerze a Kalorie

Rekreacyjna jazda na rowerze to jeden z najlepszych sposobów na rozpoczęcie walki z nadwagą. Jednym z największych atutów takiej formy aktywności jest nie wątpliwie łatwy start i w miarę zadowalające wyniki na początku przygody czego nie można powiedzieć o bieganiu.

Przejechanie 10 km na rowerze cieszy dużo bardziej niż 1 km biegu.

Dodatkowo jazda na rowerze wiąże się z większym komfortem przez schładzające nas powietrze.

Dla ludzi z większą masą należy również wspomnieć o dużo mniejszym obciążeniu kolan niż podczas biegania.

Cześć! Sprawdź się i dowiedz jak można przyśpieszyć twoje odchudzanie

Spokojna jazda po ścieżce rowerowej lub asfalcie w miarę płaskim terenie pozwoli nam spalić od 300 do 400 kalorii na każdą godzinę jazdy.

Jednak jeśli postanowimy podkręcić tempo i pojechać szybciej lub w trudniejszy teren nasze zapotrzebowanie kaloryczne może wzrosnąć do nawet 700 kalorii!

Należy wspomnieć w tym miejscu, że im nasz organizm gorzej znosi początki (nie każdy zaczyna z tego samego poziomu sprawności fizycznej) tym więcej kalorii będzie zużywać na ten sam dystans i czas niż u osoby w lepszej kondycji.

Amerykańscy naukowcy wyliczyli, że bez suplementacji do zrzucenia 1 kg masy ciała potrzebujemy różnicy 7000 kcal.

Możemy to osiągnąć redukując jedzenie o te 7000 kcal w skali tygodnia/miesiąca, dodając ćwiczenia których suma zużytych kalorii będzie równa tej liczbie, lub stworzyć zrównoważony plan który będzie korzystał po trochę z obu tych światów.

Aby zobrazować jak łatwo jest to dla niektórych osiągnąć powiem, że przeciętny zestaw w popularnej sieci fast food w stylu kanapka, frytki + napój do około 1300 kalorii czyli praktycznie dwie godziny naprawdę intensywnego treningu.

W tym momencie każdy powinien sobie uzmysłowić, że wykonując trening na rowerze a potem nie nagradzając się powiększonym zestawem podwajamy efekty naszego wysiłku.

plaski brzuch od roweru

Duża część społeczeństwa nie wymaga skomplikowanych diet, i niesamowitych planów treningowych do uzyskania zadowalającej masy ciała, wystarczy zdrowy rozsądek przy jedzeniu, mniej mięsa a więcej warzyw oraz ruch a waga sama zacznie spadać.

Jeśli jednak decydujesz się na bardziej zaawansowaną drogę rozwoju na rowerze to polecam ci nasz artykuł o rowerach stacjonarnych oraz o plusach płynących z jazdy na takim wynalazku.