Rower w 4 odsłonach

Wybór roweru nie zawsze należy do najłatwiejszych. Przed zakupem trzeba określić swoje oczekiwania i zastanowić się do jakich celów ma on służyć. Jazda po mieście, długie wycieczki? Dobrze dobrany rower na pewno sprawi dużo radości i pozwoli na przyjemne spędzanie czasu. Zatem jaki rower wybrać?

  1. Rower miejski, czyli wygodna jazda po mieście
  2. Klasyczny rower górski do jazdy po trudnym terenie
  3. Rower crossowy dla każdego
  4. Rekreacyjne rowery trekkingowe

Zakup roweru nie może być wynikiem przypadkowej decyzji, ponieważ musi on być dopasowany do konkretnego celu. Zamierzasz jeździć nim tylko po mieście, a może planujesz długie wycieczki po leśnych drogach? Określenie głównego sposobu użytkowania roweru jest ważne, bo wtedy uda się wybrać rower, który najlepiej sprawdzi się podczas jazdy.

Rower miejski, czyli wygodna jazda po mieście

Jak sama nazwa wskazuje, rower miejski idealnie sprawdzi się, jeśli planujesz poruszać się nim po mieście. Jeśli lubisz spokojną jazdę po okolicy, nie będziesz narzekać. Wygodne miejsce na koszyk ułatwia używanie roweru do codziennych zakupów. Rama roweru miejskiego zapewnia wyprostowaną pozycję podczas jazdy oraz ułatwia wsiadanie i zsiadanie. Sprawia to, że korzystanie z roweru miejskiego jest bardzo komfortowe. Tego typu rowery są też bardzo stylowe i mają ciekawą kolorystykę. Są wśród nich popularne damki, niebanalne „holendry”, a także składaki i hybrydy sportowe. Ciekawy wygląd jest tym, co zdecydowanie wyróżnia rowery miejskie spośród innych. Biorąc pod uwagę fakt, że taki rower często służy do wypadów na zakupy, warto zaopatrzyć się w solidne zapięcie, które zabezpieczy go przed kradzieżą.

Klasyczny rower górski do jazdy po trudnym terenie

Rowery MTB, czyli potocznie „górale” cieszą się od dawna dużą popularnością. Często są kupowane na prezent, bez względu na to, gdzie użytkownik ma nim zamiar jeździć. Jednak jest to rower, który potrafi wiele. Rowery górskie, dzięki swojej konstrukcji bardzo dobrze poradzą sobie w czasie jazdy po trudniejszych terenach, takich jak pola, lasy i wszędzie tam, gdzie drogi mają różną nawierzchnię i często można się natknąć na korzenie oraz kamienie. Pogrubione szerokie opony zapewniają stabilność na trudnej nawierzchni, a solidna rama dba o komfortową jazdę w każdych warunkach. Odkrywanie nowych terenów na tym rowerze to przyjemne wyzwanie.

Rower crossowy dla każdego

Bardzo dobrym rozwiązaniem dla osób, które planują poruszać się po różnych drogach, jest rower crossowy. Łączy on zalety roweru górskiego i szosowego. Pozwala na sprawną jazdę po asfalcie, ale nie straszne mu również leśne drogi. Jest to najbardziej uniwersalny rower, z którego powinna być zadowolona większość osób, które szukają roweru na różne okazje. Wycieczki rekreacyjne, jazda po mieście – ten rower sprawdzi się w takich sytuacjach. Jego lekka konstrukcja sprawia, że jazda po asfalcie jest bardzo komfortowa. Rowery crossowe mają sportowy charakter i nie posiadają błotników, ani bagażnika.

Rekreacyjne rowery trekkingowe

Rower trekkingowy świetnie sprawdza się zarówno podczas dojazdów do pracy, jak i długich wycieczek. Jest to praktyczny wybór, ponieważ ten rower posiada błotniki, bagażnik, oświetlenie i stopkę, a jego konstrukcja zapewnia wygodę użytkowania. Te cechy są istotne w długiej trasie. Jeśli planujesz wyjazdy na pikniki, bez problemu zabierzesz ze sobą niezbędny bagaż. Szerokie siodło i opony przystosowane do jazdy po różnych nawierzchniach sprawiają, że nawet długa jazda rowerem trekkingowym jest bardzo wygodna.